Annons
OHMYGOSSIP

BloggPortalen: Mest besökta privata bloggar i Sverige. OHMYGOSSIP.SE är #15!

BloggPortalen: Mest besökta privata bloggar i Sverige. OHMYGOSSIP.SE är #15!

OHMYGOSSIP – Det är sååå coolt! Ohmygossip.se är den här veckan nr. 15 i svensk officiell blogglista (BloggPortalen.se*)! Mest besökta privata bloggar #15; mest besökta privata bloggarna i kategorin “Resor” #1; mest besökta privata bloggarna i kategorin “Hus och Hem” #3 och mest besökta privata bloggarna i kategorin “Mode och Design” #9.

Här är några utdrag:
(Siffrorna anger besök per IP-adress och timme senaste 7 dygnen.)

Mest besökta privata bloggar TOP 15:

1. KENZA (http://KENZAS.se)
2. Bianca Ingrosso (http://biancaingrosso.se)
3. Svenska Youtubers (http://Svenskayoutubers.se)
4. Paulas.me (https://paulas.me/)
5. Janni Deler (http://jannideler.com/)
6. Gabriella Joss (https://gabriellajoss.me/)
7. TRETTONBARNSMAMMAN (http://trettonbarnsmamman.com)
8. Egoinas (http://egoinas.se)
9. UNDERBARACLARA (https://underbaraclaras.se/)
10. MinikeGirl Music (http://blog.minikegirlmusic.com)
11. Andrea Hedenstedt (https://andreahedenstedt.se)
12. Michaela Forni (http://forni.se)
13. Hugo Rosas (http://www.hugorosas.se)
14. ANNICA ENGLUND -SKÖNHET & TRÄNING (http://annicaenglund.se)
15. OHMYGOSSIP.SE (http://ohmygossip.se)

Mest besökta privata bloggara i kategorin Resor TOP 15:

1. OHMYGOSSIP.SE (http://ohmygossip.se)
2. Familjen Annorlunda (https://carolawetterholm.se)
3. Sallys hus (http://sallyshus.se)
4. Nina Malmström (http://ninamalmstrom.com)
5. FREEDOMtravel (http://www.freedomtravel.se)
6. Matochresebloggen.se (http://www.matochresebloggen.se/)
7. NICOLE FALCIANI / Nickys.se (http://nickys.se)
8. 4000 mil (http://www.4000mil.se)
9. Jenn – Forever Abroad (https://jennifersandstrom.se)
10. Salt&Peppar (http://www.saltpeppar.se/)
11. Slottsträdgårdsmästaren (http://gardener.blogg.se/)
12. Livet från den ljusa sidan – RESOR & livsnjutning (http://livetfrandenljusasidan.se)
13. Ett annat liv (http://www.ettannatliv.se)
14. Discovering The Planet (http://www.discoveringtheplanet.com/)
15. Jorden Runt Restips (http://www.jordenrunt.nu/resa)

Mest besökta privata bloggarna i kategorin Hus och Hem TOP 15:

1. Gabriella Joss (https://gabriellajoss.me/)
2. UNDERBARACLARA (https://underbaraclaras.se/)
3. OHMYGOSSIP.SE (http://ohmygossip.se)
4. HOUSE of PHILIA (http://houseofphilia.elsasentourage.se)
5. YAYAS (http://nouw.com/yayas)
6. Sallys hus (http://sallyshus.se)
7. Husligheter – inredning, design och hållbarhet (http://husligheter.se)
8. Alla Goda Ting (http://allagodating.se/)
9. Helenas enkla vardag (http://www.helenasenklavardag.se)
10. Drömhus Helena (http://www.dromhushelena.se)
11. FixarFarsan (http://fixarfarsan.se/)
12. Craft & Creativity (http://craftandcreativity.com/blog/)
13. MITT VITA HUS (http://mittvitahus.blogspot.com)
14. Slottsträdgårdsmästaren (http://gardener.blogg.se/)
15. Angelica Sandberg – Familj-foto-inredning (http://angelicasandberg.se/)

Mest besökta privata bloggarna i kategorin Mode och Design TOP 15:

1. KENZA  (http://KENZAS.se)
2. Bianca Ingrosso (http://biancaingrosso.se)
3. Paulas.me (https://paulas.me/)
4. Janni Deler (http://jannideler.com/)
5. Andrea Hedenstedt (https://andreahedenstedt.se)
6. Michaela Forni (http://forni.se)
7. Hugo Rosas (http://www.hugorosas.se)
8. ANNICA ENGLUND -SKÖNHET & TRÄNING (http://annicaenglund.se)
9. OHMYGOSSIP.SE (http://ohmygossip.se)
10. HOUSE of PHILIA (http://houseofphilia.elsasentourage.se)
11. Ida Warg (http://idawarg.se)
12. YAYAS (http://nouw.com/yayas)
13. HanaPee (http://nojesguiden.se/hanapee)
14. Herr och Fru Lagergren – En mamma-&pappablogg (http://www.herrochfrulagergren.se)
15. Claudia Galli Concha (http://blogg.loppi.se/claudiaconcha)

_______________________________________
Denna sajt – Bloggportalen.se – startades av författaren och bloggaren Sigge Eklund i augusti 2005. Tanken var att skapa en katalog över de svenska bloggarna, så att:

Folk som läser bloggar lätt skulle kunna hitta och upptäcka nya bloggar
Folk som bloggar skulle kunna få sina bloggar upptäckta av nya läsare

I mars 2006 tog Aftonbladet över Bloggportalen. I december 2011 tog Twingly över Bloggportalen och drev den fram till och med oktober 2015.



Annons:
error:
Copyright © NordenBladet 2008-2018 All Rights Reserved.
Skandinaviska / Nordiska nyheter och information på svenska.
Scandinavian / Nordic news and info in Swedish.
Nordic News Service & Link Directory